eFVE.cz

Portál o fotovoltaických elektrárnách

EnerVenue uvádí na trh druhou generaci metal-vodíkové baterie

Společnost EnerVenue uvedla na trh druhou generaci své metal-vodíkové baterie: Energy Storage Vessels (ESV).

Zákazníci mohou cyklovat ESV až třikrát denně bez odpočinku a baterie mají očekávanou životnost 30 let/30 000 cyklů. ESV budou i nadále poskytovat 86 % kapacity po 30 000 cyklech, čímž zajistí druhou životnost zařízení. ESV byly testovány a nevykazují žádné riziko úniku tepla nebo šíření a není potřeba nákladných, preventivních systémů pro potlačení požáru. Díky recyklovatelným komponentům jsou ESV udržitelným a ekologicky odpovědným produktem.

EnerVenue ESV nabízejí vysoce konfigurovatelnou a škálovatelnou produktovou architekturu, díky které jsou produkty ideálními stavebními bloky pro systémové integrátory všech velikostí a obchodních modelů. ESV podobně umožňují flexibilnější šíři míst nasazení a jsou postaveny tak, aby obstály i v extrémních teplotách. Produkt se také vyznačuje flexibilními rychlostmi nabíjení/vybíjení a může se vybít na 100 %, což majitelům systému dává volnost využít širší škálu příležitostí toku příjmů.

„Naše nové ESV poskytují smysluplný upgrade přizpůsobení a snadnost, s níž mohou zákazníci a partneři plánovat – a rozšiřovat – využití naší transformační a osvědčené bateriové technologie,“ řekl Majid Keshavarz, technologický ředitel společnosti EnerVenue. „Jak se aplikace využívající naši technologii rozrůstaly, chtěli jsme zajistit, abychom měli produkt, který by odpovídal téměř každému případu použití. ESV spojují neuvěřitelnou technologii EnerVenue do flexibilnějšího a efektivnějšího řešení, které s nadšením přinášíme na trh.“

EnerVenue podporuje svá ESV prodlouženou zárukou Capacity Assurance. Zákazníci, kteří si zvolí Capacity Assurance, mají garantovanou kapacitu 88 % po dobu až 20 let/20 000 cyklů.

Společnost se již zavázala poskytovat 7 GWh ESV v rámci stávajících dohod se zákazníky, včetně dříve oznámené dohody s Pine Gate Renewables. EnerVenue začne dodávat ESV zákazníkům v roce 2023.

zdroj: Solární svět online

  • EnerVenue uvádí na trh druhou generaci metal-vodíkové baterie

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Přesunout se na začátek