eFVE.cz

Portál o fotovoltaických elektrárnách

Německo snížilo DPH u rezidenčních fotovoltaických zařízení na 0 %

Německý parlament schválil nový balíček daňových úlev pro střešní fotovoltaiku, včetně osvobození od daně z přidané hodnoty pro fotovoltaické systémy do velikosti 30 kW.

Německý parlament na konci každého roku projednává každoroční daňový zákon, aby schválil nová pravidla na 12 měsíců dopředu. Roční daňový zákon z roku 2022, který Bundestag schválil minulý týden, poprvé zahrnuje komplexní změnu v daňovém zacházení s fotovoltaickými systémy.

Nová pravidla vyřeší některé klíčové problémy malých fotovoltaických systémů a odstraní některé byrokratické požadavky. Legislativní balíček obsahuje dvě důležité změny pro fotovoltaiku. První opatření sníží DPH na 0 % pro rezidenční FV systémy do velikosti 30 kW. Druhé opatření poskytne provozovatelům malých FV systémů osvobození od daně.

Nová 0% sazba DPH pro FV systémy byla umožněna novým nařízením v evropské směrnici o DPH a Německo je nyní průkopníkem v její aplikaci. Formálně se nejedná o osvobození od DPH při prodeji fotovoltaického systému, ale dodavatel nebo instalační firma účtuje zákazníkovi čistou cenu „plus 0 % DPH“.

Na dodávku a montáž FV systémů s potřebným příslušenstvím bude uplatněna nulová sazba DPH. Bude se rovněž vztahovat na skladovací systémy v obytných budovách, veřejných budovách a budovách využívaných pro veřejně prospěšné činnosti. Neexistují žádné limity pro velikost úložných systémů.

Osvobození od daně z příjmu se bude vztahovat na příjmy z provozu FV systémů do velikosti 30 kW pro rodinné domy a jiné stavby. V případě vícerodinných domů bude limit velikosti stanoven na 15 kW na bytovou a komerční jednotku.

zdroj: tady

  • Německo snížilo DPH u rezidenčních fotovoltaických zařízení na 0 %

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Přesunout se na začátek