eFVE.cz

Portál o fotovoltaických elektrárnách

Které světové společnosti používají fotovoltaiku nejvíce?

Do června 2022 nainstalovaly americké podniky téměř 19 GW solární kapacity, což zdvojnásobuje 9,4 GW instalovaných v roce 2019. Tento nedávný růst je způsoben rychlým rozšířením firemního nákupu solárních panelů mimo lokalitu, uvádí zpráva, která nyní představuje 55 % veškerého komerčního využití solární energie.

Meta (Facebook) dramaticky zvýšila svou instalovanou solární kapacitu ze 177 MW na začátku roku 2019 na 3,6 GW v roce 2022 a nyní má největší firemní solární portfolio ve Spojených státech.

Společnosti jako Intel, Google, Switch a Digital Realty všechny využívají solární energii v zařízeních datových center, která napájejí kritickou informační a datovou infrastrukturu. Nyní existuje 23 amerických společností, které nainstalovaly alespoň 100 MW solární kapacity, oproti 11 společnostem v roce 2019. Osmnáct z 25 nejlepších společností zařazených v této zprávě sleduje 100% obnovitelné zdroje energie nebo uhlíkově neutrální cíle.

Kromě toho zpráva nyní sleduje komerční solární projekty, které jsou spárovány s bateriovým úložištěm, což je užitečné zejména pro podniky, které poskytují základní služby nebo dodávají důležité informace nebo datovou infrastrukturu. Očekává se, že celkový počet komerčních solárních instalací se během příštích tří let opět zdvojnásobí, přičemž do roku 2025 je naplánováno spuštění téměř 27 GW externích firemních solárních projektů. To představuje téměř třetinu celkového nasmlouvaného solárního množství.

25 největších firemních solárníků v roce 2022

Meta
Amazon
Apple
Walmart
Microsoft
Target
Cargill
Kaiser Permanente
AB Inbev
Evraz North America
Digital Realty
Switch
Prologis
Starbucks
Google
Allianz
Intel
Home Depot
Fifth Third Bank
T-Mobile
Davita
Lineage Logistics
L3Harris Technologies
Solvay
Corning

zdroj: zde

  • Které světové společnosti používají fotovoltaiku nejvíce?

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Přesunout se na začátek