eFVE.cz

Portál o fotovoltaických elektrárnách

Solární energie v Bavorsku

Od roku 2017 se mohou fotovoltaické systémy pod širým nebem na orných a travních porostech v zemědělsky znevýhodněných oblastech účastnit výběrových řízení Federální agentury pro síť podle zákona o obnovitelných zdrojích energie (EEG). V důsledku bavorského úspěchu s nabídkami EEG zvýšila vláda státu roční maximální limit z původních 30 projektů na 70 v loňském roce. Hodnocení státního ministerstva hospodářství, regionálního rozvoje a energetiky ukázalo, že potenciál pozemních systémů ve Svobodném státě je podstatně vyšší. Jen v tomto roce by prahové hodnoty bylo dosaženo do poloviny roku. Vláda státu se proto rozhodla od 1. července 2020 zvýšit roční maximum na 200 systémů.

Cílem je výrazné zvýšení výroby solární energie v Bavorsku a tím další hybná síla pro energetický přechod. V Bavorsku by se mělo vyrábět co nejvíce udržitelné energie a navíc by se v této oblasti měla vyskytovat co největší energetická přidaná hodnota. S mnoha hodinami slunečního svitu ročně a vysokou úrovní slunečního záření v celém Německu existuje ve státě obrovský potenciál, který lze ještě lépe využít zvýšením roční kvóty. Většina sdružení, která se na jednání sdružení vyjádřila, proto vítá zvýšení maximálního limitu jako důležitý příspěvek k energetické transformaci v Bavorsku.

Kromě toho ministerstvo hospodářství a ministerstvo výstavby brzy vypracují koncepci, zda a za jakých podmínek lze fotovoltaické systémy stále více implementovat do nových budov.

zdroj: https://www.photovoltaikforum.com

  • Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Přesunout se na začátek