eFVE.cz

Portál o fotovoltaických elektrárnách

Brémy zavádějí povinnou fotovoltaiku pro nové budovy

Hanzovní město a přidružený Bremerhaven se mají stát „slunečními městy“. Povinnost fotovoltaiky zahrnuje také veřejné budovy. Ve druhém kroku má být nařízení rozšířeno na renovace velkých střech na stávajících budovách.

V budoucnu bude fotovoltaika pro nové budovy v Brémách a Bremerhavenu povinná.

V Brémách a Bremerhavenu budou fotovoltaické systémy povinné v nových budovách. Občané Brém schválili naléhavý návrh z iniciativy Zelených, Levice a SPD. Stanoví, že nařízení by se mělo vztahovat také na veřejné budovy, jako jsou školy nebo školky. Rovněž je plánováno rozšíření povinnosti v případě úplné renovace střech na stávajících budovách, pokud je instalace fotovoltaického systému ekonomicky přijatelná.

Součástí rezoluce je také posouzení státního programu na podporu investic do fotovoltaických systémů v Bremer Aufbaubank. Cílem je dosáhnout sociálně přijatelného návrhu fotovoltaické povinnosti. Kromě sektoru budov se má fotovoltaika ve větší míře rozšířit také v zastřešení parkovišť, na fasádách nebo otevřených prostranstvích. To má z Brém a Bremerhavenu učinit „solární města“. Kromě toho se plánuje zavedení zjednodušeného procesu registrace fotovoltaických balkonových modulů společně s provozovateli sítí.

„S tímto rozhodnutím se sluneční energie stane standardem v Brémách a Bremerhavenu.“ Toto je úspěch transformace energetiky, “zdůrazňuje po rozhodnutí brémského občanství mluvčí politiky v oblasti klimatu a energetické politiky Philipp Bruck. „Podmínky pro to jsou dobré: ceny fotovoltaických systémů výrazně poklesly.“ Ti, kteří hodně solární energie, kterou sami vyrábějí, využívají k výrobě elektřiny a tepla, rychle snižují náklady a stávají se nezávislejšími na vývoji cen elektřiny. ““

Doposud byly ve městském státě instalovány fotovoltaické systémy s celkovým počtem přibližně 44 megawattů. V aplikaci je uvedeno, že teoreticky je v Brémách a Bremerhavenu možný výkon 1550 megawattů. S takovým rozšířením by 40 procent spotřeby elektřiny v Brémách mohlo být pokryto solární energií, ale minus spotřeba ocelářského průmyslu. „V neposlední řadě jde expanze sluneční energie ruku v ruce s větším počtem školení a pracovních míst, což jsou důležité vyhlídky na zaměstnání, zejména s ohledem na důsledky korony,“ pokračoval Bruck.

S naléhavým požadavkem se požaduje, aby brémská vláda rovněž pracovala na federální úrovni s cílem zlepšit a zjednodušit dotace nájemců na elektřinu. Kromě toho by se měla zvýšit cesta expanze fotovoltaiky ze současných 2,5 až 10 gigawattů nově instalované kapacity. Musí se také zvýšit význam solární tepelné energie v energetickém zákoně o budovách.

zdroj: https://www.pv-magazine.de

Brémy zavádějí povinnou fotovoltaiku pro nové budovy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek