eFVE.cz

Portál o fotovoltaických elektrárnách

Největší solární elektrárna v Číně je online

Je to druhý největší solární park na světě. Na první místo to nestačilo.

Čína chce být do roku 2060 neutrální vůči oxidu uhličitému. Země se proto musí snažit nahradit mnoho uhelných elektráren čistými systémy pro výrobu elektřiny. Jedna právě začala fungovat: největší solární elektrárna v Číně.

Elektrárna byla postavena v provincii Čching-chaj na západě země. Qinghai je jen řídce osídlené; zařízení bylo postaveno v pouštní oblasti. Fotovoltaické moduly poskytují výkon 2,2 gigawattů. Elektřina je dodávána do sítě. Lze jej však uložit také na místě: systém má skladovací kapacitu s kapacitou téměř 203 megawatthodin. Projekt stál dobrých 15 miliard juanů, což odpovídá přibližně 1,9 miliardám eur.

Solární elektrárna Bhadla má o něco větší výkon

Solární elektrárna je druhou největší na světě. Více energie nabízí pouze solární park Bhadla v indickém státě Rádžasthán, který se připojil k internetu v březnu tohoto roku. Poskytuje 2 245 gigawattů. Doposud největší solární park v Číně se nachází v provincii Ningxia a poskytuje téměř 1547 gigawattů.

Stavba solární elektrárny v Qinghai trvala necelý rok: práce začaly v listopadu loňského roku a byly dokončeny v září. Čínská společnost Sungrow oznámila, že sklad byl připraven za pěkné čtyři měsíce. Výrobce střídače postavil elektrárnu společně se státním dodavatelem energie Huanghe Hydropower Development.

Elektrárna je připojena k novému vedení vysokého napětí 800 kilovoltů. Trasa je stále ve výstavbě a má přepravovat elektřinu z obnovitelných zdrojů do hustě osídlených provincií na východě. Vedení vysokého napětí téměř 1600 kilometrů vede z Qinghai přes provincie Gansu a Shaanxi do Henanu.

zdroj: https://www.golem.de

Největší solární elektrárna v Číně je online

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek