eFVE.cz

Portál o fotovoltaických elektrárnách

Jaké jsou největší fotovoltaické elektrárny na světě?

Fotovoltaické elektrárny se stávají stále důležitějším zdrojem obnovitelné energie, který pomáhá snižovat závislost na fosilních palivech a snižovat emise skleníkových plynů. V současné době existuje několik obrovských fotovoltaických elektráren, které mají kapacitu vyrábět obrovské množství elektrické energie. Díky technologickému pokroku se tyto elektrárny stávají stále efektivnějšími a jejich velikost neustále roste.

Jednou z největších fotovoltaických elektráren na světě je Longyangxia Dam Solar Park v Číně. Tato elektrárna se nachází v provincii Čching-chaj a má celkový výkon 850 MW. Longyangxia Dam Solar Park pokrývá obrovskou plochu a je schopná zásobovat elektřinou až 200 000 domácností. Tato elektrárna je dokonalým příkladem toho, jakým způsobem fotovoltaická energie může být využita k masivní výrobě elektrické energie.

Další obrovskou fotovoltaickou elektránu najdeme v Indii. Pavagada Solar Park se nachází v Karnátace a má celkový výkon 2050 MW. Tato elektrárna je rozdělena do několika fází a bude dokončena v roce 2022. Po dokončení bude Pavagada Solar Park největší fotovoltaickou elektrárnou na světě. Tato elektrárna je důležitá pro snižování závislosti Indie na fosilních palivech a pomáhá země dosáhnout svých cílů v oblasti obnovitelné energie.

Dalším příkladem obrovské fotovoltaické elektrárny je Tengger Desert Solar Park v Číně. Tato elektrárna má celkový výkon 1547 MW a pokrývá rozsáhlé území pouště. Tengger Desert Solar Park je zajímavým příkladem toho, jak mohou být oblasti s minimálními srážkami využity k výrobě obnovitelné energie.

Celosvětově se fotovoltaické elektrárny stávají stále důležitějším zdrojem elektřiny a jejich velikost a efektivita neustále roste. Tyto obrovské elektrárny jsou klíčové pro snižování emisí skleníkových plynů a boj proti změně klimatu. Díky nim se obnovitelná energie stává stále více konkurenceschopnou a může nahradit fosilní paliva jako hlavní zdroj elektřiny.

  • Jaké jsou největší fotovoltaické elektrárny na světě?

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Přesunout se na začátek